Понеділок
16.07.2018
07:30
Категорії розділу
Мої файли [2]
Документи [0]
Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 7
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    ОВСЯНИКІВСЬКИЙ НВК
    Головна » Файли » Мої файли

    Класна година
    27.04.2015, 20:04

    Класна година: "Ти в природі і природа в тобі"

    Мета: формувати у дітей уявлення про природу як живий організм; вчити бачити красу світу; спонукати до спілкування з природою без завдання їй шкоди; формувати відповідальне ставлення до навколишнього світу: виробляти правила безпечної поведінки в лісі, на водоймі; прищеплювати почуття любові, вдячності до природи.

    ХІД ЗАХОДУ

    Вчитель.  Все, що оточує нас і не зроблене руками людей, — природа. Природа дає все необхідне для життя людини: їжу, воду, повітря. Вона є джерелом натхнення для художників, письменників, композиторів. Недарма природу називають ненькою. Всі ми — діти природи, та не всі однаково добрі до неї. Природа потребує постійної уваги, турботи, охорони. Ми повинні берегти природу, охороняти її багатство.

     Сьогодні у нас незвичайне заняття. Я хочу вам подарувати годину милосердя і спостережливості.

      Девіз                        

     На землі, у домі вселюдському —

     Протиріч і негараздів тьма.

     Будьте, люди, обережні в ньому!

     Іншої домівки в нас нема!

     Земля не належить нам. Це ми належимо їй!

    1-й учень                   

     І пташка, і метелик, і людина

     Сплелися у вінок.

     Ім'я йому — Життя.

     Одна у них

     Земля, одна родина,

      І вічність в них одна, і небуття.

    Вчитель.  Земля — наш дім. Можливо, це єдина планета, на якій існує життя у Всесвіті. Хіба не заслуговує вона нашої любові? Але на сьогодні ми маємо значну кількість свідчень про те, що людина не є бережливим господарем, а є самовпевненим землевласником.

    2-й учень       

     Усіх людей ми закликаєм:

     Нащадкам збережіть природу,

     Її степи, ліси, джерельну воду,

     Дерева не рубайте, не збивайте звіра,

     І у природи буде хай довіра,

     Що не заподієте ви зла їй,

     Своїй колисці, матері своїй.

      Вчитель.Екологія — це наше здоров'я і довголіття, наше щасливе майбутнє!

     Всі ми — діти землі і неба.                                         •

    3-й учень                 

     Всі, хто маленький, хоче рости!

     Чисте повітря п водичку нам треба,

     Просить з нас кожен — і я, і ти.

     Хочемо ми, щоб сонце світило!

     Хочемо ми, щоб поле родило

     І щоб навколо квіти росли.

     Хочемо, хочемо, хочемо ми!

     •   Щоб зберегти природу, потрібно її знати і любити.

     •   Будь до природи уважним, і вона обов'язково тобі віддячить!

     •   Пам'ятай! Людина — частина Природи. Знищуємо природу — знищуємо самих себе.

    4-й учень               

       Дерево, трава, і квітка, й птахи

     Не завжди зуміють захиститись.

     Якою будуть знищені вони —

     На планеті ми залишимось самі.

    ЛИСТ ЗДОРОВ'Я

     Ми — птахи, звірі, рослини — звертаємося до вас, діти, за допомогою. Нам загрожує небезпека: забруднення повітря та води, знищення всього живого на землі! Якщо ви не виконаєте завдання, які знаходяться в цьому конверті, тоді все живе може загинути!

    Вчитель.  Ну що ж, діти, допоможемо?

     Перше завдання — загадки.

     • Без чого дорослі та діти не можуть прожити? (Без їжі, води, повітря)

     •   Що не можна набрати у сито? (Воду)

     •  А у що не можна набрати води? (Сито)

    •   Як називається транспорт, який рухається по воді? (Водний)

    »  Друге завдання — продовжити прислів'я

     •   Без води — ... (не туди і не сюди).

     •   Лід і вода — ... (брат, і сестра).

     •   Скільки сніг не лежатиме, а... (розтаватиме). Чому? .

     • Весна багата... (водою).

     Конкурс «Розминка»

     •   Тварини є частішою живої чи неживої природи?

     •  Тварини, які самостійно здобувають їжу, влаштовують житло, виводять дитинчат, називаються дикими чи свійськими?

     • Тварини, яких людина розводить і використовує в домашньому господарстві, називають дикими чи свійськими?

     До тварин належать: квіти, гриби, лисиця?

     •   Горобці, галки, ворони — це птахи, які відлітають чи зимують?

     •   Яка з пташок перелітна: ластівка, сорока, ворона?

     •   Собака, кіт, білка — яка з цих тварин зайва? І чому?

     •  Хто із цих тварин змінює хутро: ведмідь, заєць чи вовк? І чому?

     •  Яка із цих пташок не має гнізда: ластівка, лелека, зозуля?

     •  Які із них квітів перші квітнуть: підсніжник, конвалія, тюльпан?

     Кросворд

     — Спробуйте уявити себе мешканцями лісу. Це допоможе вам упоратися з цікавими завданнями кросворду. А коли ми його розгадаємо, то дізнаємося про найдорожчий і найцінніший скарб у світі.

     1.   Це весняний ранній птах, називається він... (шпак).

     2.  За вікном сніжок, піднялася віхола, та не страшно птахові, що сидить під - стріхою. (Горобець)

     3.   Хитра кума сліди замела. (Лисиця)

     4.  Вправні будівельники майструють дашок із соснових голок. (Мурахи)

     5.   Я найперша квітка в гаю, синім цвітом зацвітаю. (Пролісок)

     6.  Влітку наїдається, взимку відсипається. (Ведмідь)

     7. Білі дзвіночки висять, гойдаються, як вони називаються? (Конвалія) Ключове слово: природа.

     — То який найдорожчий скарб у світі?

    Правила поведінки на природі «Буду я природі другом»

     1)  Не ламай гілля дерев і кущів:

     2)  не зривай у лісах та на лугах квітів;

     3)  не лови метеликів, джмелів, бабок та інших комах;

     4)  не руйнуй мурашники:

     5)  не лови диких тварин і не принось їх додому;

     6)  не залишай вогонь у лісі;

     7)  не галасуй у лісі.

    5-й учень                

      Невже в майбутньому на світі

      Не будуть квітнуть дивні квіти?

      Конвалії й фіалки ніжні,

       І вісник березня — підсніжний?          

    1-й учень               

      Невже ми більше не побачим,

     Як сон-трава росою плаче?

     Троянда степу, квітка мрії

     Жар-цвітом землю не зігріє?

     Ми всі — господарі природи,

     Тож збережемо її зроду!Класна година: "Ти в природі і природа в тобі"

    Мета: формувати у дітей уявлення про природу як живий організм; вчити бачити красу світу; спонукати до спілкування з природою без завдання їй шкоди; формувати відповідальне ставлення до навколишнього світу: виробляти правила безпечної поведінки в лісі, на водоймі; прищеплювати почуття любові, вдячності до природи.

    ХІД ЗАХОДУ

    Вчитель.  Все, що оточує нас і не зроблене руками людей, — природа. Природа дає все необхідне для життя людини: їжу, воду, повітря. Вона є джерелом натхнення для художників, письменників, композиторів. Недарма природу називають ненькою. Всі ми — діти природи, та не всі однаково добрі до неї. Природа потребує постійної уваги, турботи, охорони. Ми повинні берегти природу, охороняти її багатство.

     Сьогодні у нас незвичайне заняття. Я хочу вам подарувати годину милосердя і спостережливості.

      Девіз                        

     На землі, у домі вселюдському —

     Протиріч і негараздів тьма.

     Будьте, люди, обережні в ньому!

     Іншої домівки в нас нема!

     Земля не належить нам. Це ми належимо їй!

    1-й учень                   

     І пташка, і метелик, і людина

     Сплелися у вінок.

     Ім'я йому — Життя.

     Одна у них

     Земля, одна родина,

      І вічність в них одна, і небуття.

    Вчитель.  Земля — наш дім. Можливо, це єдина планета, на якій існує життя у Всесвіті. Хіба не заслуговує вона нашої любові? Але на сьогодні ми маємо значну кількість свідчень про те, що людина не є бережливим господарем, а є самовпевненим землевласником.

    2-й учень       

     Усіх людей ми закликаєм:

     Нащадкам збережіть природу,

     Її степи, ліси, джерельну воду,

     Дерева не рубайте, не збивайте звіра,

     І у природи буде хай довіра,

     Що не заподієте ви зла їй,

     Своїй колисці, матері своїй.

      Вчитель.Екологія — це наше здоров'я і довголіття, наше щасливе майбутнє!

     Всі ми — діти землі і неба.                                         •

    3-й учень                 

     Всі, хто маленький, хоче рости!

     Чисте повітря п водичку нам треба,

     Просить з нас кожен — і я, і ти.

     Хочемо ми, щоб сонце світило!

     Хочемо ми, щоб поле родило

     І щоб навколо квіти росли.

     Хочемо, хочемо, хочемо ми!

     •   Щоб зберегти природу, потрібно її знати і любити.

     •   Будь до природи уважним, і вона обов'язково тобі віддячить!

     •   Пам'ятай! Людина — частина Природи. Знищуємо природу — знищуємо самих себе.

    4-й учень               

       Дерево, трава, і квітка, й птахи

     Не завжди зуміють захиститись.

     Якою будуть знищені вони —

     На планеті ми залишимось самі.

    ЛИСТ ЗДОРОВ'Я

     Ми — птахи, звірі, рослини — звертаємося до вас, діти, за допомогою. Нам загрожує небезпека: забруднення повітря та води, знищення всього живого на землі! Якщо ви не виконаєте завдання, які знаходяться в цьому конверті, тоді все живе може загинути!

    Вчитель.  Ну що ж, діти, допоможемо?

     Перше завдання — загадки.

     • Без чого дорослі та діти не можуть прожити? (Без їжі, води, повітря)

     •   Що не можна набрати у сито? (Воду)

     •  А у що не можна набрати води? (Сито)

    •   Як називається транспорт, який рухається по воді? (Водний)

    »  Друге завдання — продовжити прислів'я

     •   Без води — ... (не туди і не сюди).

     •   Лід і вода — ... (брат, і сестра).

     •   Скільки сніг не лежатиме, а... (розтаватиме). Чому? .

     • Весна багата... (водою).

     Конкурс «Розминка»

     •   Тварини є частішою живої чи неживої природи?

     •  Тварини, які самостійно здобувають їжу, влаштовують житло, виводять дитинчат, називаються дикими чи свійськими?

     • Тварини, яких людина розводить і використовує в домашньому господарстві, називають дикими чи свійськими?

     До тварин належать: квіти, гриби, лисиця?

     •   Горобці, галки, ворони — це птахи, які відлітають чи зимують?

     •   Яка з пташок перелітна: ластівка, сорока, ворона?

     •   Собака, кіт, білка — яка з цих тварин зайва? І чому?

     •  Хто із цих тварин змінює хутро: ведмідь, заєць чи вовк? І чому?

     •  Яка із цих пташок не має гнізда: ластівка, лелека, зозуля?

     •  Які із них квітів перші квітнуть: підсніжник, конвалія, тюльпан?

     Кросворд

     — Спробуйте уявити себе мешканцями лісу. Це допоможе вам упоратися з цікавими завданнями кросворду. А коли ми його розгадаємо, то дізнаємося про найдорожчий і найцінніший скарб у світі.

     1.   Це весняний ранній птах, називається він... (шпак).

     2.  За вікном сніжок, піднялася віхола, та не страшно птахові, що сидить під - стріхою. (Горобець)

     3.   Хитра кума сліди замела. (Лисиця)

     4.  Вправні будівельники майструють дашок із соснових голок. (Мурахи)

     5.   Я найперша квітка в гаю, синім цвітом зацвітаю. (Пролісок)

     6.  Влітку наїдається, взимку відсипається. (Ведмідь)

     7. Білі дзвіночки висять, гойдаються, як вони називаються? (Конвалія) Ключове слово: природа.

     — То який найдорожчий скарб у світі?

    Правила поведінки на природі «Буду я природі другом»

     1)  Не ламай гілля дерев і кущів:

     2)  не зривай у лісах та на лугах квітів;

     3)  не лови метеликів, джмелів, бабок та інших комах;

     4)  не руйнуй мурашники:

     5)  не лови диких тварин і не принось їх додому;

     6)  не залишай вогонь у лісі;

     7)  не галасуй у лісі.

    5-й учень                

      Невже в майбутньому на світі

      Не будуть квітнуть дивні квіти?

      Конвалії й фіалки ніжні,

       І вісник березня — підсніжний?          

    1-й учень               

      Невже ми більше не побачим,

     Як сон-трава росою плаче?

     Троянда степу, квітка мрії

     Жар-цвітом землю не зігріє?

     Ми всі — господарі природи,

     Тож збережемо її зроду!

    Категорія: Мої файли | Додав: Админ
    Переглядів: 710 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar